Sağlıklı kiloya ulaşmak için öneriler nelerdir?

Sağlıklı kiloya ulaşmak için öneriler nelerdir?

Sağlıklı kiloya ulaşmak için öneriler nelerdir?

Sağlıklı kiloya ulaşmak için öneriler

-Sağlıklı kilo alımı ya da verimi için öncelikli dengeli  beslenme önemlidir.Düzen ve öğün seçenekleri kişiden kişiye değişmekle beraber önceliğinizin besin çeşitlerini dengeli olarak almak olmalıdır.Her öğünde vücudunuzun ihtiyacı kadar karbonhidrat ve proteini beraber almanız hem daha tok tutar hem de gün içerisinde acıkmanızı önler.

-Sadece kilo dengesi için değil,vücudun açlık-tokluk dengesi, tansiyon dengesi,aktif bağırsak dengesi gibi vücudun tüm denge alanları için gerekli olan besindir SU.Gün boyunca düzenli ve sık aralıklarla tüketeceğiniz su sağlıklı bir sindirim sistemi demektir.

-Erken saatlerde kahvaltı, vücudun erken uyanıp daha aktif çalışması için gereklidir.Düzenli ve öğleden önce yapılan kahvaltılar gün boyunca daha tok bir vücut demektir.

-Öğün sayısı ve içeriği kişiye özeldir.Sık acıkan biri iseniz, ortalama 2-3 saatte küçük öğünler ile günde 4-6 öğün arası yemek rutini uygulayabilirsiniz.Fakat genelde 2-3 öğün beslenen biri iseniz, kesinlikle sık besleneyim kilo veririm gibi bir düşünce yanlıştır.2-3 öğün ile de öğün içeriklerini dengeli belirleyerek kilo dengenizi koruyabilirsiniz.

-Her gün düzenli meyve tüketimi kan şekeri dengemiz için gereklidir.Aynı zamanda gün içerisinde hem daha enerjik hem de acıktığınızda çikolata gibi tatlı ürünlere yönelmemek için muhakkak en az 2 porsiyon meyve tüketin.

-Ekmek kilo aldırmaz ,eğer ekmek tüketmeyi seviyorsak uygun miktarlarda her öğün ekmek tüketmek kilo aldırmak yerine kan şekerimizi dengeleyeceğ için daha tok kalmamızı sağlar.

-Günlük yoğurt tüketimi sağlıklı bir bağırsak için gereklidir.Sağlıklı bir bağırsak demek ,sağlıklı bir sindirim demektir.Kilo dengesinde, bağırsakların aktif çalışarak düzenli tuvalete çıkılması gerekir.

-----------------------------------------------------

RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

ADRES: FERIT PAŞA MAH. NIŞANTAŞ SOK. 18/A SELÇUKLU/KONYA

TEL: 0332 322 75 57 - 0544 943 42 00

-----------------------------------------------------

konya diyetisyen

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57