PAPATYA ÇAYININ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

PAPATYA ÇAYININ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

PAPATYA ÇAYININ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

PAPATYA ÇAYININ VÜCUDA ETKİLERİ NELERDİR?

Tıbbi bitkiler yüz yıllardır hastalıkların önlenmesinde ya da bazı koşullarda tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çevremizdeki birçok bitki, taşıdıkları kimyasallarla gerçekten sağlık dostu birer drog olup,  stres azaltıcı, kaygı giderici,  mide sakinleştirici, bağırsak hareketlendirici, gazı giderici etkileriyle yaygın kullanılan birer alternatif tıp ürünü olarak olarak dikkat çekiyor.Son zamanlarda  geleneksel tıp  medikal ilaçtan daha çok tercih edilip, her hastalıkta ilaçtan öte bitkilerde tedavi aranıyor. Bunun yanında Dünya Sağlık Örgütü, dünya nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 80’inin kullandığı ilaçların bitkisel kaynaklı olduğunu belirtiyor.Papatya çayı da son zamanlarda oldukça kullanımı yaygın olan bitkilerden biri.Peki faydaları neler?

-Papatya çayı, uyku kalitesini  arttıran en önemli bitkilerden biridir.Eski tıpta da sıkça kullanılan papatya, beyinde  uykunun gelmesini sağlayan özel reseptörlere bağlanan apigenin adı verilen bir antioksidan içerir.Kronik uykusuzluk için apigenin iyi bir seçenektir.

- Uykusuzlukla beraber 2. beyin olan bağırsaklar için de düzenli bir sindirim, hem fiziken hem ruhen rahatlık için önemlidir.Papatya çayı geleneksel tıpta bağırsaklarda oluşan gaz ve bulantı gibi çeşitli sindirim hastalıklarını tedavi için kullanılabilir.

-Antinflamatuar özelliği olan papatya , bağışıklık sistemini güçlendirici ve vücudun hastalıklara karşı savaşmasında etkilidir.

-Şeker hastalığı üzerinde yapılan araştırmalarda,pankreası koruma özelliğinden dolayı papatya çayının kan şekeri dengelenmesinde rolü vardır.

-Papatya çayını , kaynamış olan suya bir tutam papatya atıp 5 dk demlendiği taktirde tüketebilirsiniz.( Çocuklarda , hamilelerde, karaciğer ve böbrek hastalarında yeterli araştırma olmadığı için kullanımı önerilmez.)

YUKARI
Aydınlatma Metni 'ni okudum, bilgi sahibiyim
RANDEVU AL 0332 322 75 57